O čom to je?

Globálnu iniciatívu Hack the Crisis prinášame na Slovensko už najbližší víkend 3. - 5. apríla. Inšpirovali sme sa našimi priateľmi z estónskej komunity Garage48. Hack the Crisis je 48-hodinový virtuálny hackathon počas, ktorého tímy riešia problémy a výzvy, ktoré so sebou priniesla pandémia COVID-19.

Pozývame všetkých technologických nadšencov, expertov, startupy, inovatívne firmy, zástupcov štátnej správy a širokú verejnosť, aby spojili svoje sily v boji s pandémiou a už tento víkend sa zúčastnili online hackathonu Hack the Crisis Slovakia.

burbulas

Ako môžem pomôcť?

Navrnite problém

Chceme pomôcť riešiť problémy, ktoré kríza spôsobuje nielen v zdravotníctve a pomoci chorým, ale aj v dopade na spoločnosť, seniorov, firmy, kultúru a čokolvek iné, čo považujete za výzvu v týchto náročných časoch.

Vyriešte problém

Pozývame všetkých technologických nadšencov, expertov, startupy, inovatívne firmy, zástupcov štátnej správy a širokú verejnosť, aby ukázali, ako dokážu kreatívne vyriešiť najväčšie problémy spojené so súčasnou krízou.

Staňte sa mentorom

Hľadáme superhrdinov, ktorí pomôžu tímom riešiť problémy. Ak ste expert v akejkoľvek oblasti a chcete zdieľať svoje know-how, zaregistrujte sa ako mentor. Ceníme si váš čas a urobíme všetko pre to, aby bol celý proces efektívny a mentoring prebehol čo najhladšie.

Staňte sa sponzorom

Tento hackathon je dobrovoľníckou snahou vyriešiť dôležité problémy, ktorým ako komunita a krajina momentálne čelíme. Daj nám vedieť ak máš ty alebo tvoja firma záujem o viac informácií ohľadom sponzorských možností.

Pridajte sa k nám na SLACK

Sleduj Livestream finále

Program

Piatok, 3. Apríl

14:00

Ukončenie registrácie tímov.

14:00

Ukončenie registrácie tímov.

17:00

Úvodný webinár.

17:00

Úvodný webinár.

18:00

Ukončenie formovania tímov.

18:00

Ukončenie formovania tímov.

18:30

Vytvorenie tímov na SLACK-u. Začiatok práce.

18:30

Vytvorenie tímov na SLACK-u. Začiatok práce.

19:00

Zaradenie posledných jednotlivcov do tímov

19:00

Zaradenie posledných jednotlivcov do tímov

Sobota, 4. Apríl

10:00

Checkpoint #1

10:00

Checkpoint #1

Mentoring&tímová práca

Mentoring&tímová práca

18:00

Checkpoint #2

18:00

Checkpoint #2

Nedeľa, 5. Apríl

10:00

Checkpoint #3

10:00

Checkpoint #3

14:00

Odovzdanie výsledkov práce

14:00

Odovzdanie výsledkov práce

18:00

Finále. Prezentácia riešení.

18:00

Finále. Prezentácia riešení.

Výzvy

Výzva 1: Pomôž zdravotníctvu

Naši zdravotníci a medicínsky priemysel v súčasnosti bojuje s vírusom a hľadá nové a lepšie riešenia, ako zachrániť životy. Vieme nájsť ďalšie (nepriame) riešenia...

Výzva 2: Pomôž mestám

Samosprávy a mestá hľadajú najlepšie riešenia ako udržať občanov zdravých a informovaných. Avšak, tieto náročné časy si vyžadujú nové prístupy k tomu...

Výzva 3: Pomôž Ekonomike

Pandémia COVID-19 má drastický vplyv na podnikateľov a fungovanie ekonomiky. Organizácie sa finančne trápia a mnohé museli pristúpiť k prepúšťaniu...

Výzva 4: Pomôž komunitám

Komunity majú v súčasnosti kvôli fyzickej karanténe problém udržať bežné operácie a komunikáciu s ľuďmi. Ako môžu komunity efektívne komunikovať (online) a pomáhať so sociálnymi otázkami?

Oznamy & Novinky

Slováci hackovali koronakrízu: uspeli nápady na odbremenenie zdravotníkov, predvídanie nakazených aj ľahší život v izolácii

Bratislava, 6. apríla 2020 – Viac ako 500 ľudí sa uplynulý víkend zapojilo do globálneho boja proti pandémii COVID-19. Počas 48-hodinového virtuálneho podujatia…

Prezidentka Zuzana Čaputová prebrala záštitu nad hackathonom Hack the Crisis

Okrem silných mentorov máme oddnes aj mimoriadne silnú záštitu. Ďakujeme pani prezidentke Zuzane Čaputovej, že podporuje Hack the Crisis.

Press Release – Hack the Crisis Slovakia (SK)

Slováci budú cez víkend hackovať koronakrízu Bratislava, 1. apríla 2020 – Slovensko sa tento víkend (3. – 5. apríla 2020) zapája do globálneho…

Press Release – Hack the Crisis Slovakia (ENG)

Press release Bratislava, April 1st, 2020  Slovaks will be hacking the corona crisis this weekend Slovakia will be joining the global fight against…

The Global Hack

Join the World's biggest hackathon

Nearly half of humanity is under lockdown. Online, without borders, tech activists are joining forces to rapidly build solutions. It’s time to unite for the biggest hack of our lives. Hacking the crises one idea at a time. So we never have to lockdown again. We will fight for our future globally and online, across all timezones.
Join us 9-12 April.

The best ideas will be selected to the pre-accelerator

Take your chance with Startup Wise Guys

All participants of Hack the Crisis Slovakia Hackathon can join The Global Hack where the best ideas are going to be selected for online pre-accelerator organized by Startup Wise Guys accelerator – the Europe’s most experienced startup accelerator. The online programme will be held from March,30 to May, 10.

Často kladené otázky

Ako to celé funguje?

Nahlás problémy a výzvy, ktoré vidíš okolo seba alebo sa prihlás ako účastník, ktorý môže pomôcť už identifikované problémy vyriešiť. Našou úlohou bude zkoordinovať všetky procesy a poskytnúť ti všetky dôležité informácie, mentoring a kontakty na to, aby si bol schopný vytvoriť to najlepšie možné riešenie na daný problém.

Nemám tím. Môžem sa pridať?

Áno! Stačí sa len zaregistrovať ako individuálny účastník a daj nám vedieť, aká je tvoja expertíza. Ak budeme mať tímy, ktoré budú potrebovať niekoho ako ty - obratom ti dáme vedieť. Šanca pripojiť sa k niektorému z tímov bude v Piatok.

Kedy a kde sa hackathon uskutoční?

Hackathon sa uskutoční ONLINE. Presnú agendu oznámíme čoskoro, ale môžeš sa pripraviť na hlavnú akciu v období 3-5 Apríl.

Keďže nejde o tradičný event a niektoré riešenia sú potrebné ihneď, najnaliehavejšie prípady budeme riešiť tak skoro ako to bude možné.

Mentori & podporovatelia

The Jury

Partneri & Sponzori

Organizačný tím

Copyright 2020. All rights reserved.
Created by 3tm.lt

sk_SKSlovak
en_GBEnglish sk_SKSlovak